Pieteikties

Sazinies ar mums!

Fleboloģija

Flebologs ir ārsts, kurš diagnosticē asinsvadu slimības, izstrādā ārstēšanas plānu venozas, limfātiskas nepietiekamības un trofisko čūlu gadījumā, kā arī novērš estētiski traucējošas asinsvadu patoloģijas.


KAS NOTIEK VIZĪTES LAIKĀ?


Vizītes laikā ārsts noskaidro anamnēzi – visbiežāk uzdod jautājumus par darba specifiku, dzīvesveidu, fiziskajām aktivitātēm, kaitīgiem ieradumiem un iedzimtību, kas var veicināt vēnu slimības. Pirms došanās pie ārsta vērts pārdomāt, vai nav bijušas kādas kāju traumas un fiziski bojājumi.

Pacientam stāvot, ārsts novērtēs varikozo vēnu lielumu un lokalizāciju, tūsku potītes apvidū, ādas izskatu, nomērīs kāju apkārtmēru. Savukārt guļus stāvoklī novērtēs ādas trofiku, tūskainību, trofisko čūlu izskatu, lokalizāciju.

Būtiski ir izpalpēt (iztaustīt) pulsu uz pēdu, paceles un cirkšņa apvidus artērijām. Parasti apskates laikā speciālists veic arī duplekssonogrāfiju asinsvadiem, ko uzskata par zelta standartu vēnu izmeklēšanā.

Ātrāk un nekļūdīgāk izmeklējuma rezultātu sniedz premium klases ultrasonogrāfijas iekārtas, kas precīzi nosaka refluksu, t.i. vēnu, artēriju plūsmu. Tas ir īpaši svarīgi tad, ja vēnas ir slimas un operējamas. Duplekssonogrāfija ir palīgs nr. 1, lai izvēlētos piemērotāko ārstēšanas metodi un noteiktu plānojamās operācijas apjomu.

Vēnu diagnostika precīzu informāciju sniedz tikai tad, ja pacientu izmeklē stāvus vai slīpumā ar kājām uz leju, lai gravitācijas spēks pareizi iedarbotos uz asins plūsmu. Tiek pielietots speciāls fleboloģijas podests, kur pacients var droši atbalstīties un jūtas stabils.

Mūsdienīga asinsvadu izmeklēšana ar ultrasonogrāfu ir ātra, nesāpīga un to var veikt arī profilakses nolūkos, jo ir nekaitīga. Diagnostika ilgst aptuveni 10 – 20 minūtes un rezultātu pacients saņem uzreiz pēc izmeklējuma.

Izmeklējuma laikā būs jāatkailina kājas, tāpēc sievietēm vēlams vilkt svārkus vai kleitu, kuru var pacelt augstāk.

Pēc izmeklējumu veikšanas un diagnozes noteikšanas ārsts izvēlas ārstēšanas metodi vai metožu kombināciju, katram pacientam individuāli pielāgojot vispiemērotāko taktiku, ņemot vērā daudzus faktorus, arī finansiālās iespējas.
 


 

NEATLIEC FLEBOLOGA APMEKLĒJUMU, JA TEV IR:

 • smaguma sajūta un tirpšana kājās
 • sāpes, pietūkums kājās
 • vēna ir izspiedusies uz āru, ir plata un veido dažādus bumbuļus
 • veidojas zirnekļa tīklojums uz kājas
 • rodas krampji apakšstilbos naktī
 • ir dedzināšanas sajūta, nieze, ādas pigmentācijas izmaiņas
 • ekzēma
 • nedzīstošas čūlas


"Veselības centrs 4" filiāle "Baltijas Vēnu klīnika" ir līderis vēnu ārstēšanā Baltijas reģionā jau 20 gadus un piedāvā izvērstu, precīzu vēnu diagnostiku un piemērotāko ārstēšanu. Tā ir vienīgā medicīnas iestāde Austrumeiropā, kurā vienkopus pieejamas visas pasaulē atzītās vēnu ārstēšanas metodes.

"Baltijas Vēnu klīnika" ir viena no nedaudzajām medicīnas iestādēm Latvijā, kas strādā atbilstoši ISO kvalitātes standartiem, un tās ārstu komandā ir starptautisku atzinību ieguvuši nozares vadošie speciālisti. “Baltijas Vēnu klīnika” nepārtraukti atjauno medicīnas tehnoloģijas (diagnostikas un ārstēšanas iekārtas, operāciju zāļu aprīkojumu) atbilstoši augstākajiem starptautiskajiem standartiem, kā arī garantē sava darba kvalitāti - ikviens pacients saņem mūža garantiju veiktajai operācijai un "Operācijas kvalitātes sertifikātu".


Pasaulē atzītākās vēnu ārstēšanas metodes ir:

 • Vēnu slēgšana ar bioloģisko līmi
 • Tvaika mikroimpulsu metode
 • Radiofrekvences ķirurģija
 • Lāzeroperācija
 • Putu skleroterapija

Cenas

Ķirurga, Flebologa pakalpojumi