Pieteikties

Sazinies ar mums!

Dermatoloģija

Dermatologs ir ārsts, kas specializējas plaša spektra ādas, matu, nagu un gļotādu slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē. Dermatologs veic arī seksuāli transmisīvo slimību diagnostiku, ārstēšanu un profilaksi. Līdz ar to šo specialitāti sauc arī par dermatoveneroloģiju.


Nereti dermatoloģiskās slimības savas redzamības dēļ vienlaikus ir kosmētisks defekts. Dermatoloģijai ir apakšnozares, un lielākā no tām ir estētiskā dermatoloģija. Estētisko problēmu (ādas kuperoze, grumbiņas, liekais apmatojums, pigmentācija utt.) risināšana ir daudziem ļoti aktuāla, un tā saistās ar botulīna toksīna, filleru injekcijām, kā arī dažādu modernu tehnoloģiju (lāzeri, radiofrekvence, intensīvi pulsējošās gaismas iekārtas u.c.) pielietošanu.


Ādas veselība būtiski ietekmē cilvēka labsajūtu un dzīves kvalitāti, arvien biežāk tiek atklāti ļaundabīgi ādas veidojumi, melanoma, dažādu faktoru ietekmē pieaug alerģisku un iekaisīgu ādas slimību skaits, tādēļ ir svarīgi nepieciešamības gadījumos saņemt kompetentu speciālistu palīdzību – konsultācijas, diagnostiku un ārstēšanu.


KAS NOTIEK VIZĪTES LAIKĀ?


Vizītes laikā ārsts ievāc izsmeļošu informāciju par pacientu, jo, kā zināms, ādu sauc par iekšējās vides spoguli. Dermatologs jāinformē par alerģiskām slimībām, iekšējām organisma slimībām, kurām var būt iespējamas izpausmes uz gļotādas, ādas, nagiem un matiem.


Dodoties pie ārsta, svarīgi ņemt līdzi iepriekš veiktos izmeklējumus (ja tādi ir un nav vecāki par pusgadu), kas saistīti ar pacienta sūdzību, kā arī pastāstīt par iepriekšējo ārstēšanas taktiku, lietotajiem medikamentiem, jo atsevišķos gadījumos, piemēram, ārstējot sēnīšu infekciju, tā var kļūt rezistenta pret iepriekš iekšķīgi lietojamiem medikamentiem.


Ārsts iespējams norīkos veikt papildu analīzes, ieteiks konsultēties ar citu specialitāšu ārstiem (ginekologs, endokrinologs, dietologs, flebologs u.c.), kas palīdzēs novērst pamatslimības. Tāpat tiks veikta problemātiskās vietas apskate. Atkarībā no problēmas ārsts, iespējams, izmantos dažādas palīgmetodes – dermatoskopiju (palielinājums un intensīva gaisma), vūda gaismu (speciāla luminiscējoša gaisma), kura padara par redzamiem ar neapbruņotu aci neredzamos bojājumus. Sava loma ir arī citām mūsdienu diagnostikas tehnoloģijām – ādas ultrasonogrāfijai, siaskopijai, MoleMax, FotoFinder un citām, kas pieejamas labi aprīkotās klīnikās un tiek izmantotas vizītes laikā diagnozes precizēšanai.

 


PRIEKŠROCĪBA:


"Veselības centrs 4" dermatologi ir pieredzējuši visdažādāko ādas/nagu/matu slimību diagnosticēšanā un ārstēšanā, kā arī un kosmētisku defektu novēršanā, pielietojot mūsdienīgas un inovatīvas metodes un to kombinācijas, nepieciešamības gadījumā papildinot ar medikamentozu terapiju. Daudzas no šīm tehnoloģijām ir unikālas un vienīgās Baltijā! Pateicoties tām, ir iespēju pilnīgi izārstēties no slimībām, kuras agrāk tika uzskatītas par neārstējamām.


Precīzas diagnozes noteikšanai tiek pielietota dermatoskopija un citas metodes.


NEATLIEC DERMATOLOGA APMEKLĒJUMU, JA:

  • uz iepriekš veselas ādas parādās apsārtums
  • āda sāk lobīties
  • parādījusies nieze
  • ādas veidojumi (dzimumzīmes) maina formu, krāsu, izmēru
  • ir daudz ādas jaunveidojumu
  • nagi maina krāsu un formu
  • pēc medikamentu lietošanas radušās izmaiņas ādā
  • radusies pastiprināta pigmentācija

Cenas

Dermatologa pakalpojumi